صفحه اصلی / نماز در کلام بزرگان / لذت خواندن نماز از نگاه آیت‌الله بهجت

لذت خواندن نماز از نگاه آیت‌الله بهجت

فرزند آیت‌الله بهجت با بیان اینكه نماز اول وقت مورد تاكید پدرم بود،گفت: آیت‌الله بهجت همواره امام زمان (عج) را حاضر بر اعمالش می‌دید.حجت‌الاسلام والمسلمین علی بهجت فومنی اظهار كرد: خداوند درهر قرن فردی مانند ایشان را به عنوان الگو برای مردم معرفی می‌كند.وی، با اشاره به اینكه انبیای الهی با تفكری كه خواست انسان است حركت خود را انجام می‌دادند، تصریح كرد:حضرت ابراهیم (ع) در امتحان الهی خانواده خود را در سخت‌ترین شرایط رها كرد و در جایی دیگر طبق دستور الهی قصد ذبح فرزندش را داشت.

فرزند آیت‌الله بهجت،با بیان اینكه رسیدن به مدارج علمی شرط لازم است اما كافی نیست، اضافه كرد: باید به دنبال كار و هدف خدایی باشیم.

وی، به بیان ویژگی‌های فردی و شخصیتی آیت‌الله بهجت پرداخت و ابراز كرد: ایشان دائماً خود را در حضور خداوند و امام زمان (عج) می‌دید و بر صله رحم تاكید زیادی می‌كرد.

بهجت،با اشاره به اینكه پدرم فرموده بود كه حضور و توجه به امام زمان (عج) موجب نزدیكی ایشان به بندگان می‌شود،گفت: لذت خواندن نماز از هر چیزی در دنیا بالاتر است و عزم راسخ در ترك معصیت انسان را به جایگاه اصلی خود نزد خداوند می‌رساند.

وی، ادامه داد:آیت‌الله بهجت،امام زمان (عج) را حاضر بر اعمال خود می‌دید و عقیده داشت حضرت مهدی (عج) قبل از اینكه دیگران حرف ایشان را بشنوند،سخن وی را شنیده و اعمالش را می‌بینند.

فرزندمرجع تقلید شیعیان جهان،خاطرنشان كرد:علم و معرفت موجب شكوفایی انسان می‌شود كه هر قدرعمیق‌تر شود بیشتر اوج می‌گیرد و قرآن رمز پرواز و اسباب تفكر و تدبر انسان است.وی،با تصریح بر اینكه انسان تنها موجود برگزیده عالم در تفكر و تدبر به تسلیم فرامین الهی است،یادآور شد: درجه ایمان هر فرد به میزان معرفت او بستگی دارد.

منبع:فارس

فرزند آیت‌الله بهجت با بیان اینكه نماز اول وقت مورد تاكید پدرم بود،گفت: آیت‌الله بهجت همواره امام زمان (عج) را حاضر بر اعمالش می‌دید.حجت‌الاسلام والمسلمین علی بهجت فومنی اظهار كرد: خداوند درهر قرن فردی مانند ایشان را به عنوان الگو برای مردم معرفی می‌كند.وی، با اشاره به اینكه انبیای الهی با تفكری كه خواست انسان است حركت خود را انجام می‌دادند، تصریح كرد:حضرت ابراهیم (ع) در امتحان الهی خانواده خود را در سخت‌ترین شرایط رها كرد و در جایی دیگر طبق دستور الهی قصد ذبح فرزندش را داشت. فرزند آیت‌الله بهجت،با بیان اینكه رسیدن به مدارج علمی شرط لازم است…

بررسی کلی

امتیاز کاربران: اولین باشید!

پاسخی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

19 + چهارده =

x

بررسی همچنین

نماز در سيره و گفتار پيامبر(ص)

پیامبرخدا(ص) بهترین الگو خداوند در قرآن می‏فرماید: «لَقَدْ کَانَ لَکُمْ ...