صفحه اصلی / آیات و احادیث نماز / نمازی جهت رفع گرفتاری ها

نمازی جهت رفع گرفتاری ها

نمازی جهت رفع گرفتاری ها

نماز جوادالائمه برای رفع گرفتاری دو رکعت است که در هر رکعت…

این نماز دو رکعت است که در هر رکعت یک‌مرتبه سوره «حمد» و هفتاد مرتبه سوره «توحید» را می‌خوانی.

و پس از پایان نماز می‌گویی:

اَللّهُمَّ رَبَّ الأَرْواحِ الْفانِیَةِ، وَ الأَجْسادِ الْبالِیَةِ، اَسْئَلُکَ بِطاعَةِ الاَْرْواحِ الرّاجِعَةِ اِلی اَجْسادِها، وَ بِطاعَةِ الاَْجْسادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِها، وَ بِکَلِمَتِکَ النّافِذَةِ بَیْنَهُمْ، وَاَخْذِکَ الْحَقَّ مِنْهُمْ، وَ الْخَلائِقُ بَیْنَ یَدَیْکَ یَنْتَظِرُونَ فَصْلَ قَضآئِکَ، وَیَرْجُونَ رَحْمَتَکَ، وَیَخافُونَ عِقابَکَ، صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد، وَ اجْعَلِ النُّورَ فی بَصَری، وَالْیَقینَ فی قَلْبی، وَ ذِکْرَکَ باِللَّیْلِ وَالنَّهارِ عَلی لِسانی، وَ عَمَلا صالِحاً فَارْزُقْنی.

ای خدا ای پروردگار ارواحی که از این جهان فانی رفته و ای پروردگار اجساد پوسیده از تو می‌خواهم به حق فرمانبری آن ارواح که به سوی اجساد خود بازگردند و به حق فرمانبری اجسادی که با رگهای خود پیوند شوند و به حق فرمان نافذت در میان آنها و گرفتن حقت از ایشان و در آن حال که خلایق در برابرت به انتظار صدور حکم و امیدوار به رحمتت و خائف از عقاب تواند درود فرست بر محمّد و آل محمّد و نور و روشنی در دیده‌ام و یقین در دلم قرار ده و ذکرت را شب و روز بر زبانم جاری ساز و عمل صالح روزی من گردان.
________________________________________
پی‌نوشت:
جمال الاسبوع، صفحه ۲۷۸ و بحارالانوار، جلد ۸۸، صفحه ۱۸۹ (با اندکی تفاوت).

نماز جوادالائمه برای رفع گرفتاری دو رکعت است که در هر رکعت... این نماز دو رکعت است که در هر رکعت یک‌مرتبه سوره «حمد» و هفتاد مرتبه سوره «توحید» را می‌خوانی. و پس از پایان نماز می‌گویی: اَللّهُمَّ رَبَّ الأَرْواحِ الْفانِیَةِ، وَ الأَجْسادِ الْبالِیَةِ، اَسْئَلُکَ بِطاعَةِ الاَْرْواحِ الرّاجِعَةِ اِلی اَجْسادِها، وَ بِطاعَةِ الاَْجْسادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِها، وَ بِکَلِمَتِکَ النّافِذَةِ بَیْنَهُمْ، وَاَخْذِکَ الْحَقَّ مِنْهُمْ، وَ الْخَلائِقُ بَیْنَ یَدَیْکَ یَنْتَظِرُونَ فَصْلَ قَضآئِکَ، وَیَرْجُونَ رَحْمَتَکَ، وَیَخافُونَ عِقابَکَ، صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد، وَ اجْعَلِ النُّورَ فی بَصَری، وَالْیَقینَ فی قَلْبی، وَ ذِکْرَکَ باِللَّیْلِ وَالنَّهارِ عَلی لِسانی، وَ عَمَلا صالِحاً فَارْزُقْنی. ای خدا ای پروردگار…

بررسی کلی

امتیاز کاربران: اولین باشید!

پاسخی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه − یک =

x

بررسی همچنین

نماز، وسیله ی انس با خداوند متعال

  خداوند متعال به موسی (ع) می فرماید: «أقِمِ الصَّلاةَ ...