صفحه اصلی / آیات و احادیث نماز / نماز خوانی که جایگاهش جهنم است!

نماز خوانی که جایگاهش جهنم است!

در قیامت جماعتی از امت من عملهای زیادی دارند که مانند پارچه‌های مصری است در سفیدی و تلا لُؤ ولی می گویند: همه را در آتش  بیفکنید.

گفتند: یا رسول این‌ها نماز خوانانند؟! فرمود: بله این‌ها تارک الصلوة نبودند. گفتند: روزه می‌گرفتند؟! فرمودند: آری روزه می‌گرفتند. می‌گویند: یا رسول ا… پس برای چه چیز این‌ها را بِرو در آتش می‌اندازند؟! فرمود: ” اذا لاح لهم شیئی من الدّنیا و ثبّوا ” علیه این نماز خوانِ روزه گیر تا مال حرامی می‌دید خودش را بر آن می‌انداخت واثبه به معنی خیز است گربه که خیز می‌کند ماهی بگیرد این مقدس هم خیز می‌کند خودش را می‌اندازد روی این پول حرام مثلا پدرش مرده پول به دست او رسیده به او می گویند این سهم برادرت و خواهرت است حق ارث را با آنها بده چرا عمل به ثلث پدرت نمی‌کنی؟! می‌گوید: این حرفها را بینداز دور. چرا این حرف را می زند چون تقوای دل ندارد.

پی نوشت:

تفسير سوره حجرات : ص ۴۵

در قیامت جماعتی از امت من عملهای زیادی دارند که مانند پارچه‌های مصری است در سفیدی و تلا لُؤ ولی می گویند: همه را در آتش  بیفکنید. گفتند: یا رسول این‌ها نماز خوانانند؟! فرمود: بله این‌ها تارک الصلوة نبودند. گفتند: روزه می‌گرفتند؟! فرمودند: آری روزه می‌گرفتند. می‌گویند: یا رسول ا... پس برای چه چیز این‌ها را بِرو در آتش می‌اندازند؟! فرمود: " اذا لاح لهم شیئی من الدّنیا و ثبّوا " علیه این نماز خوانِ روزه گیر تا مال حرامی می‌دید خودش را بر آن می‌انداخت واثبه به معنی خیز است گربه که خیز می‌کند ماهی بگیرد این مقدس هم…

بررسی کلی

امتیاز کاربران: اولین باشید!

پاسخی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × پنج =

x

بررسی همچنین

نماز علامت و نشانه ایمان